Zajímavosti Peru

Nejkrásnější a nejnavštěvovanější památky Peru pochází z především z patnáctého a šestnáctého století, tedy z dob bájné Incké říše. Co se týká jiných krásných míst, které jsou častým cílem tisícovek turistů, jedná se především o přírodní bohatství jako jezera, hory či deštné pralesy. Většina poznávacích zájezdů, nabízených cestovními kancelářemi jsou právě z těchto oblastí. A kam se tedy podívat v Peru?

  • Machu Picchu – je staré Incké město ležící ve výšce skoro půl kilometru v pohoří And. Machu Picchu je jedním z nejstarších měst Incké kultury. Po čase bylo město opuštěno a zchátralo. Ve dvacátém století bylo objeveno v domnění, že se jedná o vzpurné město Vilcabamba. I přes pozdější zjištění, že se jedná o Machu Picchu se stalo město vyhledávaným cílem mnoha turistů z celého světa. Nedaleko navíc leží městečko Machu Picchu, které nabízí turistům mnoho možností ubytování.
  • Cuzco – bývalé hlavní město a centrum Incké říše. Je jedním z nejvíce navštěvovaných míst Peru a bylo dokonce zařazeno na seznam památek UNESCO. V Cuzcu najdete spousty historických budov, jako je například Sacsayhuamán. Jedná se o starobylou pevnost, která měla hlídat město v povstání pro Španělům. Dnes z ní zbyla pouze část hradeb.
  • Titicaca – jezero rozprostírající se na hranici Peru s Bolívií. Titicaca je největším jezerem Jižní Ameriky a svou rozlohou zabírá neuvěřitelných téměř 8 300 čtverečních kilometrů.
  • Vilcabamba – jsou pozůstatky stejnojmenného města z dob Inků. Město zůstalo jedním z posledních míst, kde se Inkové udrželi.

  • Pouštní obrazce – jedná se o soubor asi 15 obrazců, které jsou doslova vyryté do půdy v poušti. Tvoří je především zobrazení zvířat. Najdete zde kolibříka, pavouka, papouška, opice či kondora. Jediným způsobem jak si tato vyobrazení plně prohlédnout, je letecký výlet nad pouští.
  • Amazonie – je oblíbeným a velmi vyhledávaným místem. Spousta cestovních kanceláří poskytuje několikadenní poznávací výlety za flórou i faunou této fascinující krajiny.
Copyright © 2024 Peru | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfu, do Indie, do Litvy, do Bratislavy, Benátek a nebo navštivte Saint-Tropez. Udělejte si o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!