Hlavní město Lima

Peru proslavilo především světoznámé Maccu Picchu a ostatní památky, kterých v Peru naleznete opravdu bezpočet. Pokud však absolvujete dlouhou cestu do Peru, zaručeně by jste si neměli nechat ujít hlavní metropoli tohoto památkami ověnčeného státu. Hlavní město Lima nepatří mezi nejnavštěvovanější metropole v Jižní Americe, je to ale škoda, protože zajímavostí je v Limě více než dost.

Peru LimaMetropole, která žije
Hlavní město Lima vás nadchne nejen díky architektonickým skvostům z Kolumbovských let, ale také svým čilým životem. Více než čtvrtina obyvatel země žije v tomto bujarém městě ležícím na pobřeží Tichého oceánu. Čtvrté největší město Jižní Ameriky tedy čítá přes 6 600 000 obyvatel. Lima se nachází na kopcovitém území. Jak už bývá u jihoamerických států běžné, tak i zde je slabší sociální vrstva situována do vyšších oblastí. V nižších oblastech nalezneme překrásné historické centrum, množství dalších světoznámých památek, obchůdky všeho druhu a na samotné hranici s Tichým oceánem samozřejmě přenádherné písečné pláže, kde můžete načerpat sil na poznávání zdejších architektonických skvostů z 16-tého století.

Kde se Lima nachází
Lima, hlavní město Peru, se rozprostírá v údolí tří řek, Lurín, Rímac a Chillón. Vzdálenost od Prahy je „pouhých“ 11 142 kilometrů. Lima leží na pobřeží a je situována zhruba uprostřed země, proto vzdálenost k slavným památkám Peru není nijak strašná.

Lima a historie
Lima, město s tradicí, bylo založeno v 16-tém století španělským dobyvatelem Franciscem Pizzarem. První známky civilizace zde byly již dávno před příchodem evropských dobyvatelů. Oblast nynější Limy obývali, kdo jiný, než samotní Inkové. Proto v okolí Limy nalezneme spousty památek po Incích.

Lima Peru UNESCOPamátka UNESCO
Když se řekne Lima, pak se každému, kdo se alespoň trochu zajímá o historii Jižní Ameriky, vybaví starobylé centrum města. Zde se nachází největší množství koloniálních staveb z 16-tého století v celé Jižní Americe. Klasická dobová architektura s nádech majestátnosti na vás možná udělá takový dojem, jaký udělala na UNESCO, které zapsalo historické centrum Limy na seznam kulturních památek UNESCO.

Náměstí Plaza de Armas
Hřejivé jižanské slunce den co den osvětluje náměstí Plaza de Armas, kde nalezneme největší koncentrací památek v Limě. Pokud zde zavítáte, určitě by jste si neměli nechat ujít návštěvu městské radnice Cabildo, katedrálu Sv. Františka, palác Torre Tagle, Dům inkvizice a krásné dřevěné balkóny naleznete ve zdejším Arcibiskupském paláci.

Jistota krásného počasí
Přestože se v Jižní Americe nacházejí především tropické deštné lesy s velkou koncentrací dešťových srážek, město Lima se může pochlubit světovým rekordem v minimálním množství srážek. Věřte nebo ne, Lima je nejsušší hlavní město na světě. V průměru zde spadne pouhých 20 mm srážek za rok, proto si můžete být jisti, že vás na cestě po Peru bude doprovázet krásné počasí.

Lima MirafloresLuxus v Miraflores
Lima patří mezi města, kde většina obyvatel není příliš majetná, na úpatí horských masivů se však rozprostírá městská část Miraflores, která je sídlem smetánky. Naleznete zde luxusní obchody, skvělé restaurace a sem tam i nějaký ten mrakodrap.

Callao, nejen námořní přístav
Součástí Limy je i část Callao. Jedná se o oblast, kde se nachází významný námořní přístav. Nalezneme zde i hlavní letiště Jorge Chavéz. Callao je rovněž důležitým železničním uzlem. Nemalá městská část čítá více než 800 000 obyvatel.

Peru Lima HuascaránPamátky v okolí Limy
Pokud zavítáte do Limy a budete chtít navštívit i vzdálenější památky mimo historické centrum, pak doporučujeme navštívit archeologické naleziště Chardín (cca 274 km od Limy), národní park Huascarán (cca 295 km) a geoglyfyNascu a Pampas de Jumana.

Peru je známe především díky světoznámým památkám po Incích, za pohled však zaručeně stojí i koloniální památky v samotné Limě. Luxus v Miraflores a přenádherné pláže vytvářejí příjemnou auru jižanské metropole, která ve vás zanechá příjemné vzpomínky na krásně prožitou dovolenou.

Copyright © 2024 Peru | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfu, do Indie, do Litvy, do Bratislavy, Benátek a nebo navštivte Saint-Tropez. Udělejte si o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!