Dovolená v Peru

Ačkoliv není Peru naprosto rutinním místem pro strávení dovolené, najdete ho ve stále více nabídkách cestovních kanceláří. Délka dovolené je různá. Záleží na vaší představě a nabídce agentury. Zájezdy se pohybují od asi deseti dní, dva týdny nebo dokonce celý jeden měsíc. Stejně tak jako dobu dovolené máte na výběr také zaměření. Poznávací zájezdy bývají rozděleny většinou na několik hlavních druhů. Cestovní kanceláře nabízejí výlety za kulturním dědictvím Peru, pozůstatky Incké kultury, měst či chrámů. Další výlety jsou zaměřeny na faunu a především flóru v oblasti Amazonky. Posledním typem pobytu je kombinace toho nejlepšího a nejkrásnějšího, co Peru nabízí.

Pro pobyt v této nádherné krajině nepotřebujete vízum. Pokud zde neplánujete setrvat déle, než devadesát dnů, postačí Vám pouze platný cestovní pas. Jestliže jste si vybrali svojí dovolenou či poznávací zájezd přes cestovní kancelář, nemusíte už kromě balení vlastních zavazadel. Agentura za Vás vyřídí veškeré rezervace ubytování či letenky. Nejčastějším cílem všech letů je hlavní město Peru – Lima. Cena letenky se pohybuje od dvaceti tisíc korun včetně dalších tax, poplatků a zpátečního letu.

Dopravu po samotném Peru zajišťuje hromadná doprava, převážně tedy autobusy, ať už se jedná o MHD či dálkové autobusy. Autobusová síť je v Peru poměrně hustá, takže se jako turisté dostanete téměř úplně všude. Tuto dopravu během svého pobytu v Peru určitě využijete, vydáte-li se sem na vlastní pěst, protože se všeobecně doporučuje sehnat si ubytování v klidnějších částech města, odkud budete muset nejspíše za cíli svých poznávacích zájezdů dojíždět.

Copyright © 2024 Peru | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfu, do Indie, do Litvy, do Bratislavy, Benátek a nebo navštivte Saint-Tropez. Udělejte si o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!