Inkové

Peru je zemí s velmi starou, bohatou a zvláštní historií. Mezi jedno z jejích nejslavnějších období je doba existence Incké říše. Právě z těchto úchvatných časů nám zůstalo nejvíce památek a skvostů. Ická říše bývala monarchií na území dnešní Peru, Bolívie, Argentiny, Chile, Kolumbie a Ekvádoru. Jednalo se tedy o velmi rozlehlé království. V předchozím článku již zmiňované městečko Cuzco bývalo hlavním městem říše. Inkové měli své specifické náboženství, vlastní etické normy i zákony. Například panovník měl prakticky neomezenou moc, směl mít libovolný počet manželek i milenek. Právoplatným následníkem mohl být však pouze potomek, kterého měl se svou sestrou, aby byla zachována takzvaná čistota krve.

Inkové si podrobovali mnoho jiných kmenů a tak se poměrně rychle jejich říše rozšiřovala. Ty, kteří odporovali byli bez slitování vyhlazeni. Pád této obrovské monarchie zapříčinil částečně neúčelně příchod Španělů. S těmi se sem dostala i epidemie pravých neštovic, která usmrtila tehdejšího panovníka Huayna Cápac. Jeho dva synové poté několik let bojovali o trůn, který stejně žádný z nich nevyhrál. Na stranu jednoho z nich se přidali i Španělé pod vedením conquistadora Francizka Pizzara.

Z dob Inků pochází turisty hojně navštěvované město Machu Picchu, hlavní město Incké říše Cuzco a mnoho dalších míst, která připomínají dávno zašlou slávu kdysi mocného království. Městečko Cuzco navíc nabízí různé druhy ubytování, což je pro milovníky turistiky a památek značnou výhodou.

Právě pozůstatky slavné doby Inků dělají z Peru tak výjimečné a vyhledávané místo pro spousty turistů, kteří zde tráví svoji dovolenou.

Co se týká dopravy, pokud jste se rozhodli pro pobyt přímo v této oblasti, je samozřejmě ideálním řešením letět místo do hlavního města Limy přímo do Cuzca. Lety jsou sem o něco málo dražší než jinam, ale pokud si spočítáte další náklady, které byste vynaložili na dopravu do Cuzca z jiného města, kam byste přiletěli, zjistíte, že náklady vyjdou zhruba na stejně.

Copyright © 2024 Peru | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Vyjeďte si na dovolenou do Rakouska, na Korfu, do Indie, do Litvy, do Bratislavy, Benátek a nebo navštivte Saint-Tropez. Udělejte si o víkendu volno a vydejte se do Moskvy v Rusku. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku. Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!